У музеї зберігається більше 3000 експонатів, а його експозиція займає 4 зали сільського клубу. Останнє десятиліття заклад очолює суто на громадських засадах краєзнавець і палкий патріот свого села Валентина Іванівна Удовицька. В музеї проводяться екскурсії не тільки для учнівської молоді, а й для туристів та гостей населеного пункту, опрацьовуються нові надходження, в міру сил ведеться експозиційна робота. Пошукова діяльність музею позначена не тільки газетними, а й окремими науковими публікаціями. Серед останніх надходжень — не тільки археологічні знахідки, фотознімки та іконографічні матеріали, а й реліквії із зони АТО, привезені учасниками військовиї дій на Сході – уродженцями села.

За дорученням Управління культури Полтавської облдержадміністрації диплом «Народного музею», у присутності сільського старости та представників краєзнавчого активу, вручив директор Полтавського краєзнавчого музею, заслужений працівник кульури України О. Б. Супруненко, який неодноразово за останні роки проводив в околицях Кобелячка археологічні дослідження.

На презентації гості з Києва, полтавці і місцеві музейники, автори збірки, представники відділу культури і туризму виконкому Горішнєплавнівської міської ради, краєзнавці щиро вітали довгоочікувану появу видання в світ.

Презентацію відкрила і провела заступник директора музею Н. В. Лямкіна. Репрезентували присутнім власні наукові доробки науковці Інституту археології НАН України – дослідники пам’яток округи міста на Дніпрі — Ю. Ю. Башкатов та Т. В. Бітковська, зав. відділом Центру охорони та досліджень пам’яток археології Управління культури Полтавської облдержадміністрації В. В. Шерстюк. Директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, канд. іст. наук, заслужений працівник культури України О. Б. Супруненко зупинився на питаннях співпраці археологів і музейників регіону , а також познайомив із напрямками виставкової роботи обласного музею, зокрема, представив пересувний варіант етнографічної виставки полтавців у Горішніх Плавнях.

Зауважимо, що з цим виданням всі охочі вже можуть познайомитися на сайті ГО «Спілка археологів України», а придбати — в бібліотеці Інституту археології НАН України.

17 06 15 narod muzey01

17 06 15 narod muzey01

17 06 15 narod muzey01

17 06 15 narod muzey01