25 липня 2017 р. на Соборній площі м. Полтави поряд з пам’ятником Івану Мазепі пройшли святкові заходи, присвячені входженню його на гетьманство. Заходи відбулися за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації В. А. Головка, представників Полтавської обласної ради і громадськості.

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського представив пересувну виставку «Іван Мазепа – гетьман-будівничий України». На виставці представлені світлини пам’яток архітектури, що зводилися в Гетьманщині за сприяння Івана Мазепи, фотознімки меморіальних речей із музейних зібрань України та портретні зображення представників української еліти початку ХVIІI століття.

17 07 25 mazepa01

17 07 25 mazepa01

17 07 25 mazepa01

17 07 25 mazepa01

 

25 липня учасники цього ж заходу, на чолі з головою Полтавської обласної державної адміністрації В. А. Головком і народним депутатом А. О. Рекою, взяли участь в урочистому відкритті пам’ятної дошки гетьману І. С. Мазепі та подіям Коломацької ради на приміщенні Селищного громадського історико-краєзнавчого музею у смт Чутове та відвідами місце розкопок скіфського кургану в ур. Скоробір поблизу с. Більськ на межі Котелевщини й Зіньківщини, де були виявлені унікальні знахідки скіфської доби.

 

Золоті прикраси і унікальні амфори розкопали на Полтавщині