5 липня 2018 року у залі № 21 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського в контексті «Року культурної спадщини в Україні» відбулася презентація документального фільму «Благодать під соснами». Стрічка створена на початку 2018 року творчою групою на чолі з автором сценарію і режисером, нині науковим співробітником Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Людмилою Нестулею.

В центрі кінорозповіді – доля стровинного Свято-Троїцького храму, що у селі Вельбівка Гадяцького району.  

Фільм, продемонстрований учасникам заходу, подає панораму історичних подій, пов’язаних і з життям православного осередку на селі, розкриває духовну значущість церкви для культурного розвитку краю.

Перед показом стрічки до присутніх звернувся директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського О.Б. Супруненко. Він підкреслив краєзнавчу спрямованість роботи полтавських журналістів, які впродовж десятиліть створювали, і, є сподівання, створюватимуть і надалі кінолітопис Полтавщини. В тому числі у співпраці з фахівцями музею.

Пам’ятки історії і духовності краю, долі видатних земляків, як і раніше, потребують наукового та художнього осмислення. Це праця задля майбутніх поколінь.

Думку про краєзнавчий потенціал роботи кіномитців розвинула у своєму привітанні до авторів фільму заступник директора – начальник управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк.

Знання, сконцентровані у наукових дослідженнях, слід наближувати до широкого загалу краєзнавців, до будь-кого, хто цікавиться історією, досягненнями наших земляків. Чекають цієї інформації і туристи. Відео- розповідь – то найліпша можливість побачити і оцінити красу Полтавщини.

В обговоренні взяли участь представники знімальної групи фільму «Благодать під соснами», журналісти, співробітники музею, науковці, педагоги, священнослужителі. Вони привітали авторів картини, висловили свої враження від перегляду, поділилися думками щодо розвитку просвітницького кіно на Полтавщині. Присутні привітали автора сценарію і режисера фільму співробітника Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Людмилу Нестулю з присудженням Національної літературно–мистецької премії імені Олени Пчілки.

18 07 05 nestulya01

18 07 05 nestulya01

18 07 05 nestulya01

18 07 05 nestulya01

18 07 05 nestulya01

18 07 05 nestulya01

18 07 05 nestulya01