До Дня Української писемності та мови у музеї відкрилася виставка «Чорнобривці Володимира Малика», так називався незакінчений роман письменника про непросту долю його покоління в ХХ ст. Так назвав і книгу спогадів про батька його син Олександр. Тож світлини відомого лубенського фотохудожника Володимира Білоуса, документи, особисті речі, книги з дарчими написами – це теж спогад про нашого земляка, автора захоплюючих історичних променів про історію України-Русі Володимира Малика (1921-1998). «Майже всі свої твори, найголовніші, написав я з однією метою – відновити самосвідомість народу, випрямити його «духовний хребет». Я хотів показати наші корені, Русь – це ми, ми! Це Київська земля, це підмурок України. Я хотів показати читачеві, особливо молодому, - хто ми, звідки пішли…».

У його дитячих творах – героїчній казці-легенді «Журавлі-журавлики», розповідях про Олексу Довбуша, Устима Кармелюка, воєводу Дмитра, Микиту Кожум’яку юне покоління повинне черпати знання про українських героїв.

А історичні романи «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», «Князь Кий», переказ «Слово о полку Ігоревім» вчать сучасників як треба боронити свою землю, утверджувати українську державу.