Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку «Новорічно-різдвяна листівка у зібранні музею». Виставка працює з січня 2018 року щодня, крім середи, з 9.00 до 17.00. у 22(а) залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Відкриття – 5 січня 2018 року об 11-00.

Першими в світі були різдвяні листівки, які випустили в Англії за малюнками, створеними в 1794 році художником Добсоном.  У 1843-му році. була випущена в Лондоні різдвяна листівка на замовлення Генрі Коула — майбутнього першого директора відомого лондонського музею Вікторії та Альберта. Макет і малюнок цієї листівки створив художник Джон Хорслі. У чому неминуща цінність таких листівок? Ймовірно, в тому, що вони доносять до нас неповторне відчуття свята, по-дитячому наївне очікування подарунка та передчуття дива…А ще передають тепло сердець у щирих вітаннях.

Першою українською різдвяною листівкою можна вважати поштівку з акварельними малюнком І.Ю. Рєпіна «Запорожець», випущену в Російській імперії 1898 року.

На жаль, у час Інтернету та мобільного зв’язку люди надають перевагу віртуальним новорічним листівкам українською мовою, Інтернет - привітанням або особистим вітанням за допомогою телефону. Не хотілося б, щоб традиція дарувати один одному вітальні листівки зникла…,

На виставці представлено вітальні листівки, виготовлені у Російській імперії, Німеччині у кінці XIX – на початку XX ст., а також випущені за Радянських часів – у 50-ті-80-ті роки, та у незалежній Україні у 90-ті роки та в наші дні. Серед інших – листівки з «дитячої серії» Є.М. Бьом. Серед експонатів виставки – ялинкові прикраси, карнавальні маски, предмети побуту кін.XIX-XX ст. тощо.