Ювілей Світлани Кигим

19 02 18 kigimКолектив Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського вітає Світлану Леонідівну Кигим – завідувача науково-дослідного експозиційного відділу природи музею з ювілеєм.

Колеги високо шанують Світлану Леонідівну за ґрунтовні знання, широку ерудицію, організаційний талант. Вже у перші дні 1972 року опісля закінчення природничого факультету Полтавського педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка Світлана Кигим почала працювати у краєзнавчому музеї. За майже півстолітній період життя у стінах цієї знакової для України установи ювілярка стала не лише музейницею, але й знаним краєзнавцем-пошуковцем. Світлана Леонідівна може провести будь-яку екскурсію з природничої тематики, розповісти про кожен із експонатів, представлених відвідувачам. І це не випадково. Матеріали для експозиції зібрані за її безпосередньою участю, опрацьовані співробітниками відділу природи під її керівництвом.

З ініціативи Світлани Кигим у Полтавському краєзнавчому музеї створені фонди видатних дослідників природи та натуралістів світового масштабу: Василя Докучаєва та його учня – Володимира Вернадського. Цим велетам наукової думки присвячені численні публікації С.Л. Кигим. Зокрема, разом із колегами вона підготувала і видала декілька книг, присвячених В.І. Вернадському, ставши одним із найавторитетніших знавців біографії та наукового доробку вченого. Справжнім апофеозом професійності ювілярки у напрямі дослідження спадщини Вернадського слід вважати виставку на честь його 150-річчя, презентовану науково-педагогічній спільноті нашого краю у 2013 році. Недарма цей захід було визнано подією року на Полтавщині, відзначено обласною премією Івана Котляревського.

Знаменну роль відіграла С.Л. Кигим разом із колегами у проведенні численних заходів, пов’язаних із святкуванням в Україні 150-річчя Полтавського сільськогосподарського товариства. За внесок у наукову розробку цієї тематики та просвітницьку діяльність Світлана Леонідівна Кигим була нагороджена спеціальною пам’ятною медаллю, а також Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом».

Зроблено багато, та ще більше планів на майбутнє! Щиро сподіваємося, дорога Світлано Леонідівно, що вони обов’язково здійсняться. Тож доброго Вам здоров’я, гарного настрою і ще багато-багато років натхненної праці!