20 січня відзначається День вшанування захисників Донецького аеропорту. Цю дату було встановлено в системі Міністерства оборони України у 2022 році спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України з метою військово-патріотичного виховання, вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли Донецький аеропорт від російського агресора, та продовження найкращих бойових традицій. До цього напівофіційний день пам'яті відзначався 16 січня.
Оборона Донецького аеропорту тривала з 26 травня 2014 по 22 січня 2015 і стала символом спротиву українців російській військовій агресії. Уся країна, затамувавши подих, стежила за новинами про ДАП протягом 242 днів. Під час боїв за Аеропорт українські вояки продемонстрували силу, витримку, відданість та незламність. Їх називають кіборгами за неймовірну, поза межами людської уяви стійкість. Про них говорять: «Вони вистояли, не витримав бетон».
За даними українського незалежного проекту «Книга пам'яті полеглих за Україну», що були оприлюднені в січні 2018 року, підтверджені дані щодо втрат українських військових під час оборони Донецького аеропорту становлять близько 100 осіб загиблими і 440 осіб пораненими.
Серед загиблих – полтавець Святослав Сергійович Горбенко (26.12.1994-3.10.2014), український військовик, доброволець, вояк Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор». Позивний «Скельд».
Він закінчив Полтавський міський ліцей №1 імені І. П. Котляревського. Вищу освіту здобував у Харкові та Києві. Учасник Самооборони Харкова періоду Революції Гідності. Знав кілька мов (вільно володів англійською, розмовляв французькою, осягав японську і читав польською).
Улітку 2014 року Святослав добровільно вступив до Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», з кінця вересня брав участь в обороні Донецького аеропорту. 3 жовтня був смертельно поранений осколком танкового снаряду, рятуючи травмованого побратима. Похований у Києві. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ст. (12 березня 2021), нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту», відзнакою «Бойовий Хрест Корпусу».
Указом Президента України від 28 серпня 2021 року за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Святославу Сергійовичу Горбенку присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Посмертно.

22 01 20 gorbenko