З 1900 року в світі існує добра традиція – Великий зимовий облік птахів. Якщо раніше люди змагалися у кількості вбитих на полюванні пернатих, то тепер можна з гордістю хвалитися кількістю побачених і визначених птахів.
Уже третій рік поспіль до Міжнародної акції обліку птахів долучається науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олена Штитьова.
Цього року 17 січня за 4 години спостережень на території Полтавського міського парку та Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавилова ІС та АПВ НААН були помічені:
- Сокіл-боривітер (Cerchneis tinnunculus L.), якого намагалися прогнати з поля круки (Corvus corax L.);
- Там же на ріллі «паслися» граки (Corvus frugilegus L.), понад 20 особин, ворони сірі (Corvus cornix L.) – дві пари, галки (Corvus monedula L.) – вісім особин.
- На іншому полі перелітали дружньою зграйкою у пошуках корму щиглики (Carduelis carduelis L.) – близько 30 особин.
- У кущах терну неочікувана зустріч – снігурі (Pyrrhula purrhula L.) – два самця і самочка. Дивно, бо зазвичай їх можна побачити ближче до верхівок дерев, ніж на землі. Снігурі швидко втекли від спостереження, а на зміну їм прилетіли двоє костогризів (Coccothraustes coccothraustes  L.).
- На межі поля і парку, на деревах з омелою були помічені дрозди-омелюхи (Turdus viscivorus L.), близько восьми особин.
- У парку внизу, між ставком № 3 та ділянкою Лісок, був у птахів аншлаг. Тут і пищуха (Certhia familiaris L.) – пара, і дятел великий строкатий (Dendrocopos major L.) – три особини, сойки (Garrulus glandarius L.) і сороки (Pica pica L.) – теж парами, і змішана зграя синиць – синиця велика (Parus major L.), синиця довгохвоста (Aegithalos caudatus L.), гаїчка болотяна (Parus palustris L.), синиця блакитна (Parus caeruleus L.) – всього понад 20 особин.
Загалом помічено 17 видів пернатих.
Всі учасники Великого зимового обліку птахів вносять зібрані відомості про кількість особин та різноманіття видів до Міжнародної бази орнітологічних спостережень https://ebird.org/home , а учасники з України можуть також надіслати результати своїх спостережень до Українського товариства охорони птахів Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Приєднатися до акції може кожен, кому подобається спостерігати за нашими пернатими сусідами. І для цього зовсім не обов’язково навіть далеко відходити від дому, адже взимку птахи часто навідуються до міських зелених насаджень у пошуках насіння та ягід.
ebird.org

eBird - Discover a new world of birding...

eBird transforms your bird sightings into science and conservation. Plan trips, find birds, track your lists, explore range maps and bird migration—all free.

23 01 20 ptahy01

23 01 20 ptahy01

23 01 20 ptahy01

23 01 20 ptahy01