Серед весняних змін у природі українці здавна особливо радісно відзначають Свято зустрічі птахів. Приліт пернатих мандрівників до місць гніздування – це не тільки чудовий спів, що лине звідусіль, це ще й допомога людям у сільському господарстві.
Тому українці намагалися привабити птахів до себе у садки. Для цього виготовляли штучні домівки, зручні для синиць, горобців, шпаків.
З 2013 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України започаткував Всеукраїнську акцію «День зустрічі птахів». В акції є номінація «Майстер-клас: «Шпаківні і дуплянки своїми руками». До участі запрошують учнів шкіл. Мета акції - поширення знань про сезонні явища в природі і в житті пернатих, розвиток гуманного ставлення до птахів, формування відповідальності за стан оточуючого природного середовища.
Науковці з відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського теж докладають зусиль для підтримання популяції наших пернатих друзів. Взимку 2022 – 2023 рр. у Полтавському міському парку було встановлено дві дуплянки: одна для дрібних горобцеподібних птахів, інша для шпаків. З нетерпінням чекаємо, хто заселиться у готові «квартири».
У минулому сезоні вже був встановлений синичник, і навесні пара синиць великих вивели там пташенят.
У зв’язку зі зменшенням кількості старих дуплистих дерев, що слугували домівкою для багатьох видів птахів і звірів, зменшується і кількість їх популяцій на нашій території. Тому виготовлення штучних домівок для горобцеподібних, сов, кажанів, білок – це гідний напрямок для застосування ваших творчих зусиль. Збережемо тваринний світ разом!
 
Підготувала Олена Штитьова, науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу природи ПКМВК.

23 03 17 ptahy01

23 03 17 ptahy01

23 03 17 ptahy01