У калейдоскопі цвітіння екзотів дендропарку Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського є декілька яскравих моментів. Відкриває квітковий бал ліщина деревовидна, або ведмежий горіх, що викидає довгі сережки із чоловічих квітів ще наприкінці лютого – початку березня. До неї долучається кизил, а пізніше і форзиція плакуча, яка має жовті квіти, схожі на дзвоники, невипадково за рясне квітування до розпускання листя, чагарник називають «золотим вісником весни».
Наступний етап – вальс магнолій (зірчастої, Суланжа та її сорту 'Біла вишукана'). Поступово до них долучаються магонія падуболиста, махрова форма керії японської, мигдаль степовий, яблуня Маковецького, сакура сорт 'Канзан', церцис канадський, клокичка периста та сортовий бузок. На початку травня настає час сорту 'Чорний тюльпан' магнолії Суланжа. І хоча у цьому році на дереві лише одна темно-пурпурова квітка, її варто не лише побачити, а й насолодитися приємним ароматом, який дещо нагадує запах конвалії та півонії водночас! Сорт був запатентований у 1998 р. відомим селекціонером із Нової Зеландії Марком Джурі.
Травень – час квітування півоній деревовидних, що відносять до найошатніших рослин родини Жовтецевих. Природний ареал виду знаходиться у Західному Китаї. На батьківщині рослина культивується майже два тисячоліття. Вона вважається символом знатності та багатства. В Японії півонію деревовидну називають квіткою імператора та імператором серед квітів. Чагарник квітує лише 20 днів, вражаючи красою та ароматом. Кущі в цей час гудуть від бджіл! У колекції дендропарку є декілька сортів, в тому числі іноземної селекції, подаровані давньою подругою музею Валентиною Вождаєнко.
Видовий склад дендрофлори у нашому парку підібраний так, щоб можна було милуватись красою рослин із ранньої весни до осені. Тож запрошуємо всіх бажаючих на екскурсії!
Підготувала Олена Халимон, старша наукова співробітниця

23 05 10 dendropark01

23 05 10 dendropark01

23 05 10 dendropark01

23 05 10 dendropark01

23 05 10 dendropark01