25 жовтня 2023 року в затишній залі Полтавського державного аграрного університету відбувся IV обласний конкурс екологічної інфографіки для учнів 5-11 класів "Збережемо біорізноманіття рідного краю" імені Олени Байрак, організований комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Як член журі участь у заході взяла завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу природи Музею Олена Шиян.
Конкурс є виявом пошани до нашої землячки, видатної природодослідниці Олени Байрак. З багатогранною особистістю науковиці присутніх ознайомили доцент Полтавського державного аграрного університету, голова Полтавського відділення Українського ботанічного товариства, Віктор Самородов та голова журі конкурсу, доцентка кафедри прикладної екології та природокористування Націоналного Університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидатка біологічних наук Наталія Смоляр. На конкурсі було представлено 36 інфографічних постерів, присвячених дослідженню та збереженню біорізноманіття Полтавщини. Свої напрацювання юні дослідники представляли в офлайн- та онлайн-форматах. Учасники піднімали питання збереження популяцій бобрів, жука-оленя, латаття білого, угруповань степових рослин. На розсуд журі були представлені дослідження з області картування та вивчення дендрофлори та ін. Усі учасники отримали на згадку від Віктора Самородова листки улюбленого дерева Олени Байрак — гінкго дволопатевого, а переможці — ще й природоохоронні видання, авторкою яких є дослідниця.
Висловлюємо велику вдячність організаторам. Окрема подяка талановитим дітям, їхнім науковим керівникам та батькам за небайдужість до збереження біорізноманіття краю, виховання екологічносвідомих громадян нашої держави в такий нелегкий для країни час. Переможемо!

23 10 26 seminar01

23 10 26 seminar01

23 10 26 seminar01

23 10 26 seminar01