3 листопада відзначають професійне військове свято День інженерних військ України. Це свято нагадує про заслуги армійських саперів, ветеранів та діючих воїнів інженерних військ України, а також є символом тієї важливої ролі, яку відіграють інженерні війська в підтримці безпеки країни.

Інженерні війська є видом спеціальних військ Збройних сил України, які виконують завдання, як на фронті, так і в тилу під час бойових дій, допомагають вирішувати логістичні чи захисні завдання: інженерне забезпечення військових операцій, розмінування території, будівництво оборонних споруд та вирішення інфраструктурних завдань. Представники цього виду військ супроводжують різні підрозділи, від піхоти та моторизованих до аеромобільних та повітряних сил. Без роботи інженерів вже давно стало просто неможливим проведення військових операцій.
Насправді, саме цей рід військ одним із перших створює все нове та новаторське в армії, освоюючи нові засоби ведення бойових та супутніх їм дій. Саме з непомітного подвигу воїнів-інженерів починається будь-яка наступальна операція. Потрібно зазначити, що модернізація інженерних військ в Україні проходила у кілька етапів — до 2005 року, до 2013 та до 2022. Триває вона і сьогодні.
Військовослужбовці інженерних військ Збройних Сил України, з професійним святом Вас! Дякуємо за Ваш патріотизм та мужність, за готовність до захисту Батьківщини. Так Україна крок за кроком наближається до омріяної перемоги. Слава Україні! Героям Слава!

23 11 01 sapery