Жанна Костянтинівна Северін народилася 21 вересня 1938 р. у Полтаві. Навчалась у школі № 23 і водночас відвідувала балетну студію при будинку промислової кооперації. Одразу після закінчення школи спробувала вступити до Київського інституту театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого. Але спроба виявилась невдалою і Жанна у вересні 1956 р. розпочала свою трудову діяльність у Полтавському державному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя артисткою додаткового складу. А вже в січні 1961 р. в її трудовій книжці з’являється запис про переведення Ж. К. Северін до балетної трупи і на посаду артистки театру. 1964 р. став визначним для артистки – вона талановито зіграла Марину в однойменній п’єсі М. Зарудного, яку театр готував до відзначення 150-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка. Цей успіх відкрив Жанні шлях до значних ролей. Потім були відтворені на сцені сотні різноманітних образів – трагічних і драматичних, у комедіях та водевілях, епізодичних та головних.
«Від ролі до ролі гра Жанни Северин ставала тоншою, багатою відтінками, підтекстами», — зазначала очевидиця її творчого генію, журналістка Ганна Дорошенко у 2003 р. Активність творчої діяльності Жанни Костянтинівни і плідність її результатів були просто вражаючими. Пояснювала це актриса просто: «Актор завжди працює і на сцені, і за сценою, і вдома, і навіть уві сні».
Неможливо залишити поза увагою і особистий внесок Жанни Костянтинівни Северін у розвиток культурного життя Полтавського краю: як майстерна декламаторка, близько тридцяти років, вона була незмінною ведучою майже усіх міських та обласних урочистих і святкових концертів, творчих звітів майстрів мистецтва та культури Полтавської області в Києві, активною учасницею мистецьких заходів Полтавського осередку Національної спілки письменників України. У 1999 р. Ж. К. Северін було присвоєно почесне звання – «Заслужений артист України», а у 2003 р. — «Народний артист України». Дані про актрису були занесені до «Енциклопедії сучасної України» (Київ, Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2009 р.).
Жанна Костянтинівна відійшла у вічність 31 липня 2013 року, і в той же день в її трудовій книжці з’явився останній запис: «Звільнена з посади в зв’язку зі смертю». Сьогодні одну із затишних вулиць міста названо на честь видатної полтавки. У 2013 р. до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського надійшли особисті речі актриси: документи, нагороди, сукня та інш. Надходження склали вагому частину колекційного фонду пам’яток, пов’язаних з іменами видатних діячів культури Полтавщини ХХ століття.