Із настанням прохолодних днів у соснових лісах Полтавщини чи навіть у парках у кронах хвойних дерев, можна почути неголосні пташині мелодії, що нагадують звуки крихітних дзвіночків. Це співає маленька пташка, яка прилітає до нас зимувати із Карпат і північної частини Полісся. Звуть її золотомушка жовточуба (Regulus regulus L.). Це – найменша пташка України, яка важить 5−7 грамів. Надає перевагу хвойним лісам, живиться в основному комахами, яких розшукує в кронах дерев.

Птах дуже рухливий, постійно перестрибує і перелітає між тоненькими гілочками, також здатний «зависати» на одному місці, часто стріпуючи крилами, видивляючись здобич. Через цю особливість золотомушку дуже важко фотографувати — на більшості фото залишаються тільки розмиті плями на тому місті, де щойно була пташка. При тому роздивитися їх можна навіть зблизька, особливо якщо ввімкнути на телефоні запис голосу їхніх родичів. Тоді допитливі птахи стрибають по гілочках прямо поруч із вами, кумедно повертаючи голівки і роздивляючись довкола.

Нещодавно «українські колібрі» завітали до дворика нашого Музею, де були помічені у кроні ялини європейської (смереки). Науковці відділу природи раді такому візиту — тепер до списку видів, помічених у музейному дендропарку, додається золотомушка жовточуба.

23 11 15 kolibri01

23 11 15 kolibri01

Підготувала Олена Штитьова, наукова співробітниця науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського