До другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського презентує виставку «Нескорена та незламна Україна».

Два роки запеклої боротьби, два роки важких днів і ночей, два роки болючих втрат, але й також два роки сили, хоробрості та звитяги, та головне — віри в Перемогу!

Два роки тому росія та білорусь розпочали військові навчання «Союзна рішучість-2022», під приводом яких рф стягували до українського кордону війська та техніку. Одночасно з цими маневрами Україна розпочала власні навчання «Заметіль-2022» із застосуванням безпілотників Bayrаktar, протитанкових ракетних установок Javelin та NLAW.

23 лютого 2022 року відбулося засідання РНБО, яка рекомендувала Верховній раді ввести надзвичайний стан в Україні. Депутати ухвалили рішення лише після дев'ятої вечора. Режим НС ввели з 00 години 24 лютого: фактично він діяв лише кілька годин, оскільки вже вранці Рада вводила воєнний стан. Близько п'ятої ранку путін оголосив про початок «спеціальної військової операції» на Донбасі. Тоді ж по Україні було завдано перших ракетних ударів.

Україна вистояла, захищає себе і неодмінно переможе!

На виставці представлена нумізматична продукція Національного банку України, з приватної колекції О. Удовиченка — тематичні монети та пам'ятні медалі, що ілюструють військову звитягу. Також експонується картина Олени Пушкарьової «Ще раз про Київську Мадонну», 2022 рік. На полотні зображений момент із реальної події. Жінка із немовлям, яка під час обстрілів одного із районів столиці, прикрила собою дитину, а сама отримала численні травми від уламків.

Цією виставкаю ми вшановуємо всіх тих, хто продовжує боротися за нашу свободу й висловлюємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє життя за світле майбутнє України.

Наші захисники, своєю упевненістю, рішучістю й хоробрістю здобули високий авторитет і довіру українського народу, а їх звитяга та гідність є прикладом для наслідування! Нехай Господь береже кожного українського воїна. Слава Збройним Силам України, Національній Гвардії України, Державній прикордонній службі України, Національній поліції, Державній службі України з надзвичайних ситуацій! Слава волонтерам, медикам, енергетикам та представникам десятків інших професійних та соціальних груп, що пліч-о-пліч боряться разом з військовими та допомагають Україні на шляху до перемоги. Слава Україні!

Ознайомитися з експозицією виставки можна в Полтавському музеї авіації і космонавтики з 24 лютого 2024 року по 10 березня 2024 року.

24 02 24 vystavka01

24 02 24 vystavka01

24 02 24 vystavka01

24 02 24 vystavka01

24 02 24 vystavka01

24 02 24 vystavka01

24 02 24 vystavka01

24 02 24 vystavka01