Є постаті, які завжди цікаві, навіть за відсутності ювілеїв чи інших свят. До таких беззаперечно належить наш земляк Григорій Савич Сковорода, чиє ім’я, за рішенням ЮНЕСКО, увійшло до п’ятірки найвидатніших мудреців світу.

У 2022 р. на державному рівні відзначалося 300-річчя від дня його народження. Тоді науковці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського підготували музейний проєкт «Мандрівний філософ Григорій Сковорода», що з успіхом втілюється в життя вже третій рік поспіль. За цей час його учасниками стали кілька тисяч школярів, студентів обласного центру та внутрішньо переміщених осіб.

20 березня 2024 року науковиці музею Ганна Барська, Олеся Васецька та Олена Халимон завітали до Бібліотеки-філії № 3, де провели інтерактивний захід «Григорій Сковорода: знайомий незнайомець» для учнів школи № 37 у рамках вищезгаданого проєкту. Форма його проведення була досить оригінальною, що мала допомогти зрозуміти багатогранну особистість Григорія Савича, причини феномену його таланту, а також осягнути філософську систему мислителя. Розповіді трьох ведучих супроводжувалися презентацією, цікавими завданнями, конкурсами писців гусячими перами, зав’язуванням козацьких поясів на швидкість, театралізацією, грою на народних музичних інструментах тощо. Під час майстер-класу учасники виготовили фігурку жаби з солоного тіста — одного із персонажів байки Г. С. Сковороди.

На завершення — демонструвався фрагмент із фільму «Сковородинівка: полювання на дух України» з циклу документальних фільмів «СЛІДИ/SCARS», нещодавно презентованого в ПОУНБ імені І. П. Котляревського. Як би не намагалися вороги нищити наші пам’ятки, ми все відбудуємо, а філософія Г. С. Сковороди буде нам дороговказом у цьому; вона вічна, як і дух українського народу!

24 03 21 skovoroda01

24 03 21 skovoroda01

24 03 21 skovoroda01

24 03 21 skovoroda01

24 03 21 skovoroda01

24 03 21 skovoroda01