Сьогодні Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського із вдячністю прийняв цінний подарунок від Ірини П’ядик-Халявки – дочки відомого київського літературознавця, бібліографа Юрія (Георгія) П’ядика. Ірина Георгіївна презентувала, зокрема, десятитомник «Українська поезія кінця ХІХ – середини ХХ ст.: Бібліографія. Антологія. – Київ, 2010 – 2022», над яким її батько працював понад тридцять років. До видання увійшли бібліографія творчості і літератури 6465 поетів, які друкували вірші українською мовою в кінці ХІХ – середині ХХ ст., короткі біографічні довідки про них, світлини та зразки їхньої творчості.

Юрій Васильович П’ядик (1908–2007) – інженер за фахом, протягом усього свого життя наполегливо і доскіпливо збирав поетичні збірки українських авторів, рецензії та відгуки на них, біографічні спогади і нотатки, з’ясовував таємниці літературних псевдонімів і криптонімів. Вийшовши на пенсію, зайнявся впорядкуванням і виданням зібраного, але, на жаль, навіть трьох десятиліть щоденної наполегливої літературної роботи виявилося замало, щоб здійснити все заплановане. Тож естафету підхопила дочка Ірина, яка, допомагаючи батькові, перейнялася його пристрастю. Головна праця життя Ю. П’ядика побачила світ завдяки її зусиллям, за її редагуванням і впорядкуванням, та її власним коштом.

Також музей отримав двотомне видання «Юрій П’ядик. Думи і роздуми», монографію Ю. П’ядика, присвячену життю і творчості українського художника Юхима Михайліва, та генеалогічне дослідження Ірини П’ядик-Халявки «Роде наш красний» з дарчими написами авторки.
Ми щиро дякуємо Ірині Георгіївні за щедрий дар і запевняємо, що вся передана нею література займе гідне місце у Науковій бібліотеці музею і буде активно використовуватися науковими співробітниками та краєзнавцями у їхній дослідницькій і просвітницькій роботі.

24 03 26 pjadyk01

24 03 26 pjadyk01

Підготувала Світлана Капко — наукова співробітниця Наукової бібліотеки музею