Продовжуємо розповідь про життєвий шлях і мистецьку спадщину відомого різьбяра, представника української діаспори США Михайла Коргуна.

Мистецтво — це завжди розповідь про людину, для людини та в ім’я людини. Очевидно, саме таким девізом керувався Михайло Васильович, створюючи барельєф «Тарас Шевченко». Для багатьох українців, що знаходяться далеко від рідної землі, образ Кобзаря став її уособленням. Мабуть саме тому митець передав класичний образ поета, але з власним прочитанням — смуток у очах і ностальгія за Україною відразу зчитуються глядачем.

Мабуть, тому Михайло Коргун створив барельєф особливою технікою випуклого рельєфного різьблення, якою бездоганно володів. Із деревини він обрав липу, бо вона м’яка, прямошарувата, з приємним жовтуватим кольором і матовим блиском.

Для роботи майстер використовував стамески, що виготовляв сам із інструментальної сталі, напилка, старого ножа чи пилки.

Тараса Шевченка на барельєфі зображено в анфас у верхньому одязі та шапці, його погляд – прямий і рішучий. У нижньому правому кутку автор, як завжди, залишив свій підпис: «Korhun».

24 03 26 korgun