#ексклюзив_від_фондів
Цими зимовими днями згадуємо нашого земляка, уродженця м. Кобеляки Григорія Китастого – композитора, диригента, бандуриста, керівника української капели бандуристів імені Тараса Шевченка у США.
17 січня митцю виповнилось 115 років. Доля принесла Григорію непрості випробування, закинула далеко від рідної землі, але разом з тим обдарувала непересічним таланом, який дозволив його творчості стати надбанням не лише української нації.
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського зберігається комплекс музейних предметів, що розповідають про Григорія Китастого. Серед них – чоловічі шкіряні рукавиці 1970-х рр., що належали йому. У 1993 р. їх передала до збірки дружина маестро пані Галина.
Вишуканий, стильний аксесуар чоловічого гардеробу як експонат засвідчує естетику певної історичної епохи. Як меморіальна річ рукавиці розповідають про свого власника: його вподобання, респектабельність, гарний смак. Саме тому меморії такі важливі у фонді музею і завжди є окрасою будь-якої експозиції чи виставки.

Підготувала Тамара Кондратенко, головний зберігач фондів.

22 02 17 kytastiy