27 грудня 2016 року в приміщенні купольної (22-ої зали) Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася волелюдна презентація монографічного дослідження молодого полтавського науковця, філолога та журналіста, публіциста і громадського діяча, кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, члена національних спілок журналістів та краєзнавців України — Гліба Олексійовича Кудряшова. Унікальне дослідження з назвою «Молитва до Тараса під білоруським небом. Пошанування Т. Г. Шевченка в Білорусі на зорі ХХІ століття» підготовлене видавничим відділом ПНПУ ім. В. Г. Короленка і полтавським видавництвом ТОВ «АСМІ».

Презентація роботи співпала в часі з 25-річчям встановлення дипломатичних відносин між Республікою Білорусь та Україною. Рецензентами цього дослідження виступили відомий український учений, доктор філологічних наук, професор, академік Національної академії наук України, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Микола Григорович Жулинський і відомий білоруський дослідник, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри стилістики та літературного редагування  Інституту журналістики Білоруського державного університету Віктор Іванович Іващенков.

Презентація видання зібрала не тільки провідних полтавських науковців, журналістів, діячів культури, освіти, студентів, а й представників керівництва області. Зокрема, крім автора, який з аудіовізуальною програмою розповів про видання, його підготовку в Білорусі та Україні, допомогу в укладанні українських і білоруських учених та громадськості, про книгу розповіли: перший секретар посольства Республіки Білорусь Олексій Панкратенко, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор Микола Іванович Степаненко. З виходом книги Гліба Кудряшова привітав заступник голови — керівник апарату Полтавської обласної державної адміністрації Микола Іванович Білокінь, який розповів про урочисте оприлюднення дослідження у Мінську. Він проілюстрував у представленому відеоряді участь в Мінській презентації представників Міністерства культури Республіки Білорусь, дипломатичного корпусу, української амбасади, а також провідного колективу Полтавської обласної філармонії — ансамблю «Чураївна», народної артистки України Наталії Хоменко, соліста Полтавської обласної філармонії Олександра Дубового. Щиро привітали автора один з організаторів мінської презентації та днів української культури в Білорусі, заступник начальника Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації Валентина Володимирівна Вождаєнко, депутат Полтавської обласної Ради, доктор наук з державного управління, професор Петро Васильович Ворона, колеги та студенти. Презентація відбулася за благословення митрополита Полтавського і Миргородського, владики Филипа.glebku2glebku3glebku4glebku5glebku6glebku7