18 травня з нагоди Міжнародного дня музеїв науковці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського розгорнули проект «Один день у музеї». У рамках проекту створені та відкриті дві виставки: «Між минулим і майбутнім»: з нових надходжень до фондового зібрання та відреставрованих музейних предметів (виставкова зала музею) і «У світі гірських порід» – з колекцій Краєзнавчого музею м. Грішні Плавні та музеїв Полтавського і Єристівського гірничо-збагачувальних комбінатів (мала виставкова зала музею).

Професійне свято музейних працівників об’єднує людей, які вивчають, зберігають і популяризують історичні та культурні надбання нації. Під час відкриття виставки музейників привітали і вручили цінні подарунки гості – полтавський краєзнавець, колекціонер та меценат О. М. Петренко та директор Краєзнавчого музею м. Горішні Плавні М. Г. Безсмольна разом з завідувачем музею Єристівського ГЗК С. О. Єремєєвим.

Виставка «Між минулим і майбутнім» є своєрідним підсумком роботи останніх років наукового колективу музею з двох важливих напрямків діяльності – збиральницької роботи та реставрації музейних предметів. Лише за останні 5 років до музею надійшло більше 6 тисяч нових експонатів.

На виставці представлені природничі колекції – екземпляри гербарію рідкісних рослин Полтавщини, геологічні зразки, опудала бобра, хижих птахів, колекції метеликів. Більшість експонатів були передані до музею науковцями провідних вищих навчальних закладів Полтави, науково-дослідних установ, краєзнавцями – дослідниками природи краю, а ще – зібрані музейниками під час природничих експедицій.

Серед експонатів – археологічні артефакти з різних куточків області, унікальна знахідка комплексу обладнання для самогоноваріння ХVІІІ ст., речі побуту ХІХ – ХХ ст. Серед них особливу увагу привертають радіоприймач, телевізор, пилосос 1960-х років, персональний комп'ютер 1990-х років та інші, нині незнайомі молодшим поколінням побутові і технічні прилади.

Особливі почуття викликають музейні предмети, що надійшли від воїнів АТО, волонтерів, родичів загиблих. Поряд – нагороди та почесні відзнаки відомих полтавців Й. Гофмана, Н. Бабенко, Ж. Северин.

Окрасою виставки є портретний ряд відомих історичних постатей, виконаний художниками музею В. Побоковим, О. Подрезовим, полотно М. Підгорного «Солдати Перемоги».

Окремий розділ виставки презентує роботу художників-реставраторів Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, що за тридцять років співпраці з музеєм повернули до життя понад 200 музейних предметів. Разом з ними плідно працюють і художники-реставратори Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Виставка діє з 18 травня до 18 липня 2017 р., щодня, крім середи і четверга, з 9 до 16 год.

По експозиції виставки проводяться екскурсії за попереднім замовленням. Довідки за тел. 56-23-69.

17 05 18 mij mynulim01

17 05 18 mij mynulim02 17 05 18 mij mynulim03

17 05 18 mij mynulim04

17 05 18 mij mynulim05