Виставка презентує геологічну колекцію краєзнавчого музею міста Горішні Плавні. Представлено 121 зразок гірських порід і мінералів, що видобуваються в кар’єрах ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (Горішньоплавнівське і Лавриківське родовища) та ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» (Єристівське родовище). Родовища є складовою Кременчуцької магнітної аномалії, яка простяглася на лівому березі Дніпра майже паралельно р. Псел на відстань 45 км і включає десять родовищ залізистих кварцитів і залізних руд, з яких умовам промислового видобутку руди відповідають: Горішньоплавнівське, Лавриківське, Єристівське, Біланівське та Галещинське.

Гігант залізорудної промисловості ПрАТ «Полтавський ГЗК» видав перший залізорудний концентрат у 1970 р., ТОВ «Єристівський ГЗК» розпочав видобуток перших тон руди у 2011 р.

На виставці представлені зразки порід і мінералів з Горішньоплавнівського, Лавриківського та Єристівського родовищ.

Найбільшу частину колекції складають зразки залізистого кварциту (метаморфічна гірська порода, при вмісті в якій 25-30 % заліза вважається промисловою залізною рудою). Показані різновиди кварцу – головний мінерал групи кремнеземів, який широко розповсюджений у літосфері. Експонується зразок бурого вугілля – органогенна порода, яка у невеликій кількості зустрічається на Єристівському родовищі. Окрасою колекції є щітки і ооліти. Численними в колекції є різновиди сланців – гірськи породи з паралельним (пошаровим) розташуванням мінералів, що входять до їх складу. Більшість зразків граніту представлені у вигляді кернів. Перлиною колекції є бурштин – природна органічна сполука, напівдорогоцінне каміння. Другий за поширеністю елемент земної кори кремній показаний у вигляді зразків кременю. Цікавий палеонтологічний матеріал – скам’янілі і металізовані корали, породи з включенням черепашок молюсків.

Представлена продукція ПрАТ «ПГЗК» – залізний концентрат та кінцевий результат переробки руди – окатки.

У вітрині експонуються моделі машин, які використовують на комбінатах. Це кар’єрні самоскиди Білаз і Caterpillar 793 F, бурильний верстат Pit Viper PV 275, а також модель Caterpillar у склі.

На кольорових світлинах зображені: кар’єри гірничозбагачувальних комбінатів, гірські породи на родовищах, робота потужної сучасної техніки – самоскидів, екскаваторів, бурових верстатів.

Виставка працює з 18 травня до 26 червня 2017 р., щодня, крім середи з 9 до 16 год.

По експозиції виставки проводиться екскурсія за попереднім замовленням.

Довідки за тел. 56-23-69.

17 05 18 mineraly04

17 05 18 mineraly0317 05 18 mineraly02 

17 05 18 mineraly01