8 листопада 2011 року в одному з експозиційних залів музею науковими співробітниками відділу природи для студентів третього курсу санітарно-технічного факультету Полтавського Національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (викладач В. Л. Зубричева) проведений захід: «Вода — скарб, яким ми нехтуємо», присвячений питанням впливу води на здоров'я людини, збереження та раціонального використання водних ресурсів.
Наукові співробітники для всіх присутніх організували захоплюючий екскурс в історію водопостачання Полтави: з найдавніших часів і до сьогодення, зупиняючись на санітарному стані питної води основних джерел водопостачання нашого краю, їх впливу на здоров'я людини.
Наголошуючи на тому, що найкращою для людини є вода того регіону, де вона народилася, присутні обговорили сучасний стан питної води Полтави, її якісну та кількісну характеристики, особливості залягання водоносних горизонтів регіону, актуальні проблеми забруднення та можливі шляхи збереження питної води нашого краю. Не оминули увагою учасники заходу «водні» проблеми міжнародного характеру, діяльність міжнародних екологічних організацій, зупинилися на останніх засіданнях ООН, пов'язаних із станом питної води у світі та її збереженням. Яскравим доповненням до розгляду даних проблем стали ілюстративні матеріали, пов'язані з водною стихією: посухами, повенями, цунамі, кількісними та якісними характеристиками питної води в світі тощо.
Під час проведення заходу вдало поєднувалися відеосюжети, ілюстративний матеріал, поетичні твори, етнопедагогічні моменти, що в сукупності створювало цілісну картину сприйняття обговорюваного питання.
«Будь багатий, як земля, а здоровий, як вода» — з таким гаслом і з твердим переконанням ще не раз доторкнутися душею і серцем до історії краю, студенти залишили стіни Полтавського краєзнавчого музею.