14 травня, в неділю, в переповненій залі Краєзнавчого музею ім.. В.Кричевського зібралася полтавська громада на концерт симфонічного оркестру Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка, присвячений Дню Європи.

Саме в ці дні відбувається довгоочікувана подія, історичне свято нашої країни – ухвалення Радою Міністрів Європейського Союзу рішення про скасування візових вимого для громадян України, що змінить хід історії нашого народу. Тому символічно, що після виконання симфонічним оркестром Гімну України прозвучав Гімн Європи – вічний твір великого європейського музичного генія Л. ван Бетховена «Ода до радості».

Прекрасні ведучі концерту студенти училища Анна Старцева та Сергій Ковальов наголосили, що географічно наша країна і Полтавщина розташовані в центрі європейського материка. Полтавський край має багату культурну історію, яку представляють М.Гоголь, І.Котляревський, брати Майбороди, М.Башірцева, І.Дунаєвський, а корифеєм української музичної класики по праву вважається М.В.Лисенко, твори якого – взірець у боротьбі за українську державність.

Візитною карткою полтавської землі є славетна «Наталка Полтавка». Пісню Петра «Сонце низенько» і Пісню Наталки з опери «Наталка Полтавка» щиро співали студенти Тарас Король та Вікторія Марініч. Симфонічний оркестр виконав твір М.Лисенка «Козачок» з опери «Тарас Бульба». Присутні в залі із захопленням спостерігали, як талановитий молодий диригент Є.Пащенко керує оркестром, кожен рух якого точно сприймається оркестрантами.

Ведучі концерту згадали, що 8 травня Україна разом з усією європейською спільнотою відзначала День пам’яті і примирення, вшановуючи всіх полеглих під час Другої світової війни. Твір М.Скорика «Мелодія» став присвятою пам’яті тих, хто віддав своє життя задля прийдешніх поколінь. Цей твір присутні слухали стоячи.

Далі молоді музиканти виконували твори, які є справжнім культурним багатством, світовим надбанням: Полонез з опери П.І.Чайковського «Євгеній Онєгін» і «Ноктюрн» П.І.Чайковського, майстерно виконаний викладачем Святославом Єзерським, Й.Брамс «Угорський танок № 5» та «Угорський танок № 6». Довго на вщухали аплодисменти після проникливого виконання творів Е.Куртіса «Не плач» у виконанні Сергія Рубана та «Повернись у Соренто» у виконанні Тараса Короля.

З задоволенням сприймала публіка твори А.П’яцолли «Забуття» (соло на гобої Олени Терещук) і «Лібер танго» у виконанні оркестру та солістів Марини Закаблук та Анастасії Гонтової.

Енергійно аплодував зал прослухавши жартівливу мініатюру «Вальсуючий кіт» та твір С.Біше «Маленька квітка» (соло на кларнеті Андрій Макаров). Сюрпризом для слухачів став виступ квартету саксофоністів у складі: Марії Дмітрієвої, Олександри Гаврилко, Сергія Хитька та Єлізара Пащенка. Звучали твори Х.Дагета «Банана рег» та Дж.Науліса «Чарльстон». Соло на трубі у виконанні Дмитра Голобородова (твір Ж.Артана «Венеціанський карнавал») став прикладом майстерного виконання складного твору і викликав захоплення публіки, яка аплодувала з криками «браво», «молодець».

На завершення концерту симфонічний оркестр виконав популярні твори голлівудських композиторів Х.Циммера «Пірати карибського моря» та Д.Суза «Зірки та полоси назавжди».

Директор училища, заслужений працівник культури України, М.М.Демченко в заключному слові ще раз привітав всіх зі святом, подякував присутнім за тепле сприйняття концерту, за щирі оплески, ще раз представив керівника оркестру – Єлізара Пащенка, солістів, ведучих. Побажав мудрості всім, патріотизму, єдності в незалежній українській державі.

17 05 15 evropa01

17 05 15 evropa03

17 05 15 evropa04

17 05 15 evropa05