16 травня 2017 року у бібліотеці-філіалі №9 відбувся етнографічний інтерактивний захід «Народне квітчання». Учасники - учні 6-го класу полтавської школи № 25. Провела Марія Пісцова.
Діти почули розповідь, доповнену фоторядом, про народні флористичні форми, задіяні в обрядах календарного циклу, які перебували в оселі деякий час, поновлюючись тієї ж пори щороку, зберігаючи сталість форм, особливість свята. Так, букет та композиція в посудині були втілені в таких обрядових предметах: новорічна вишня, ялинка, дідух, вербові гілочки, букети польових квітів, різнотрав’я, клечання, весільне гільце, композиції з калини; форма гірлянди представлена у весільній арці та оздобленні весільного короваю; хрест - у крижаному хресті на Водохреще та маленьких заквітчаних дерев’яних хрестиках на криницях і воротах; піраміда проступала у різдвяній прикрасі з соломи - «павук»; коло трансформувалося у вінок, який має в Україні більше 70 видів. У другій частині діти через блок інтерактивних завдань: «Ланцюжок», «Поєднай і заспівай», «Кросворд», «Відеозавдання» пізнавали флористику, як яскраве культурне явище зі своєю історією, художніми властивостями, функціями, семантикою, що має самобутні ознаки, сучасні напрямки розвитку. У «Творчій майстерні» учні взяли участь у майстер-класі з виготовлення розквітлої гілочки.
Захід пройшов у рамках музейної програми: «Етнографічні студії з Полтавським краєзнавчим» та бібліотечного проекту «Скарбниця нашого народу».