16 травня 2017 року у бібліотеці-філіалі №9 відбувся етнографічний інтерактивний захід «Народне квітчання». Учасники - учні 6-го класу полтавської школи № 25. Провела Марія Пісцова.

Діти почули розповідь, доповнену фоторядом, про народні флористичні форми, задіяні в обрядах календарного циклу, які перебували в оселі деякий час, поновлюючись тієї ж пори щороку, зберігаючи сталість форм, особливість свята. Так, букет та композиція в посудині були втілені в таких обрядових предметах: новорічна вишня, ялинка, дідух, вербові гілочки, букети польових квітів, різнотрав’я, клечання, весільне гільце, композиції з калини; форма гірлянди представлена у весільній арці та оздобленні весільного короваю; хрест - у крижаному хресті на Водохреще та маленьких заквітчаних дерев’яних хрестиках на криницях і воротах; піраміда проступала у різдвяній прикрасі з соломи - «павук»; коло трансформувалося у вінок, який має в Україні більше 70 видів. У другій частині діти через блок інтерактивних завдань: «Ланцюжок», «Поєднай і заспівай», «Кросворд», «Відеозавдання» пізнавали флористику, як яскраве культурне явище зі своєю історією, художніми властивостями, функціями, семантикою, що має самобутні ознаки, сучасні напрямки розвитку. У «Творчій майстерні» учні взяли участь у майстер-класі з виготовлення розквітлої гілочки.

Захід пройшов у рамках музейної програми: «Етнографічні студії з Полтавським краєзнавчим» та бібліотечного проекту «Скарбниця нашого народу».

17 05 16 vincanya02

17 05 16 vincanya03

17 05 16 vincanya04

17 05 16 vincanya05

17 05 16 vincanya06

17 05 16 vincanya07