17 06 09butovskiy 152

З метою формування гуманістичних цінностей українського суспільства, популяризації здорового способу життя на прикладах видатних співвітчизників, формування патріотичних почуттів у громадян та позитивного іміджу як Держави, так і Полтавщини, Полтавське обласне відділення Національного олімпійського комітету України спільно з Полтавським краєзнавчий музеєм імені Василя Кричевського 9 червня 2017 року провели ІІ науково-практичну конференцію «Спортивний літопис Полтавщини: сторінки історії, славетні імена» та презентацію збірника матеріалів «ІІ Бутовські читання».

Конференції передувала демонстрація фільму «Олексій Бутовський – олімпієць із Полтавських степів» (авт.-ред. Володимир Дряпак, оператори: Євген Ковальчук, Євген Хорольський, Євген Єщенко, Олександр Ніколенко).

На урочистому зібранні і презентації матеріалів збірника були присутні голови та представники ФСТ Полтавщини, спортивна громадськість, науковці, музейники, краєзнавці, бібліотекарі, студенти ВИШів. Відкрив пленарні слухання конференції голова Полтавського обласного відділення НОК України Олександр Удовіченко. Серед почесних гостей заходу були професор кафедри історії та теорії олімпійського спорту Національного університету фізвиховання і спорту України, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Валентина Єрмолова. Були зачитані вітальні звернення від імені президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки і президента Олімпійської академії України Марії Булатової.

Шановні друзі!

Щиро вітаю від імені виконкому Національного олімпійського комітету України і від себе особисто з подією, яка має вагоме значення у розвитку і пропаганді національного олімпійського руху. Вихід збірника матеріалів ІІ-Ї науково-практичної конференції «Бутовські читання», без перебільшення, є саме такою подією.

Полтавці завжди пам’ятали своїх славетних земляків. Ім’я ж Олексія Бутовського назавжди закарбоване на сторінках світової історії. Він спільно з Пером де Кубертеном цілковито усвідомлював значення відновлення стародавніх Олімпійських ігор в новітній час, їх значення у пропаганді миру, справедливості та здорового способу життя.

Учасникам конференції, полтавцям, зичу усіляких земних гараздів і, найголовніше - миру!

З повагою, президент Національного олімпійського комітету України      Сергій Бубка

 

З-поміж доповідей ІІ «Бутовських читань»:

П о с т а т і

Творчий спадок Олексія Дмитровича Бутовського. Валентина Єрмолова

Науково-педагогічна спадщина Олексія Бутовського. Наталія Половка

Полтавці під олімпійським прапором. Віталій Григор’єв

Його знала Полтава (посвята спортивному журналісту з нагоди 95 років від дня народження А.Г. Надіна). Роман Волошин

Фізкультурний рух Полтавщини: історія і сьогодення

Велосипедна інфраструктура Полтави: бути чи не бути?! Віталій Павлов

Здоровий спосіб життя майбутнього фахівця. Олена Момот

Фізичне виховання в козацькі часи6 традиція і сучасність. Людмила Шендрик

Фізичне виховання учнів церковнопарафіяльних шкіл Полтавської єпархії наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Ірина Петренко

Володимир Короленко як ініціатор боротьби за гармонійний розвиток людини. Людмила Ольховська

Проблема страху в спорті. Михайло Мовчан

По завершенню конференції найактивніших її учасників, волонтерів, які допомагали у підготовці і проведенні заходу, було нагороджено Подякою НОКу України за підписом С. Бубки.

17 06 09butovskiy 01

17 06 09butovskiy 02