15 червня 2017 року на гостинній Лубенській землі відбувся семінар-практикум «Правові засади організації роботи музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів».

Організаторами семінару виступили Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. Підтримку щодо проведення зібрання надали наукові працівники Лубенського краєзнавчого музею, спеціалісти управління культури і мистецтв виконавчого комітету Лубенської міської ради.

Наукові працівники, керівники 28 музеїв: Гребінківського, Лохвицького, Оржицького, Пирятинського, Семенівського, Хорольського районів, м. Лубни обговорили актуальні питання музейної справи в сучасних умовах, участь музеїв Полтавської області в процесах декомунізації та децентралізації в Україні, використання потенціалу об’єднаних територіальних громад спільно з музеями для розбудови всіх сфер життєдіяльності членів громад. Відбулися дуже цікаві дискусії з питань практичних підходів до обліку, охорони, збереження, дослідження та експонування культурних цінностей. Учасники семінару мали змогу ознайомитись з експозицією військово-патріотичного музею ЗОШ №10 м. Лубни.

Провідні думки, висловлені на семінарі:

- Яким є потенціал музеїв для розвитку Полтавщини?

- Яка їх роль у патріотичному вихованні молоді?».

Вперше на семінарі-практикумі було представлено роботу координаційної групи консультативного центру з музеєзнавства в Полтавській області.

17 06 15 seminar01

17 06 15 seminar02

17 06 15 seminar03