Щороку у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, в Україні відзначається національний День пам'яті жертв політичних репресій.
Виставка, створена Українським інститутом національної пам’яті, Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та Галузевим державним архівом СБУ, розповідає про єдину табірну систему СРСР ГУЛАГ. Завданнями цієї системи були ізоляція ненадійних, з огляду радянської влади, елементів та їх використання у якості дешевої робочої сили; переміщення, у разі потреби, цієї сили з місця на місце, відкриття нових табірних комплексів; періодична ліквідація певних категорій в’язнів. ГУЛАГ був налаштований на нещадну експлуатацію своїх в’язнів, аби витиснути з них максимум і перетворити на слухняних «будівників комунізму».
Серед матеріалів виставки особливу увагу викликають розповіді про українців, які, навіть кинуті в табори, зберігали гідність, гуртувалися в мережі спротиву та врешті-решт спричинилися до повстань, що розвалили систему ГУЛАГу.
Ознайомитися з матеріалами виставки можна у фойє третього поверху Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського до 30.06.2023 р.
Виставка "Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ" (до Дня пам’яті жертв політичних репресій)
- Деталі
- Категорія: Події у музеї