28 жовтня кожного року в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день анімації (International Animation Day). Засноване це чудове свято у 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно і приурочене воно до першої публічної демонстрації рухомих зображень на екрані французом Емілем Рейно 28 жовтня 1892 року. Сьогодні цю подію вважають народженням прообразу сучасних мультфільмів, тому саме ця дата є початком епохи анімаційного кіно.

Анімація — це технологія мультимедіа. Простіше кажучи, це відтворення послідовності картинок, яке створює враження рухомого зображення. До речі, ефект рухомого зображення виникає при частій зміні складу відеокадрів більше 16 кадрів за секунду. Безумовно, методи створення анімації постійно розвиваються, а розробники ігор і кіностудії постійно шукають талановитих і творчих особистостей, які зможуть застосувати ці методи.
Анімацією також називають особливий вид мистецтва, коли шляхом покадрової зйомки лялькових сцен, пластилінових персонажів, мальованих кадрів створюється невеликий фільм або навіть повний метр. На сьогоднішній день, існує кілька основних видів анімації, за допомогою яких можна створювати цифрові персонажі для телевізійних шоу, комерційних додатків, логотипів компаній, кіно, відео або ігор. Це традиційна анімація, 2D векторна анімація, 3D комп'ютерна анімація, графіка руху та стоп моушен.
Що стосується традиційної анімації, то це процес, який використовується для більшості анімаційних фільмів. Індивідуальні рамки фільму, що традиційно пожвавлюється — це фотографії малюнків, які спочатку зображені на папері. Щоб створити ілюзію руху, кожен малюнок трохи відрізняється від того, який був до нього. Малюнки аніматорів простежуються або копіюються на прозорі ацетатні листи, які заповнюються фарбами в призначених кольорах або тонах. Завершені персонажі фотографуються один за іншим з намальованим фоном камерою рострума (камера рострум – пристрій з камери і платформи, яка рухається, призначений для анімації нерухомого об'єкта під час кінозйомки).
Насправді, з моменту створення першого мультфільму до наших днів анімація серйозно зробила крок вперед у бік комп'ютерних технологій. Утім, без участі людини цей процес все ж не обходиться. На що тільки не йдуть художники-мультиплікатори, щоб вразити глядача.
Значення та внесок анімаційного кіно в розвиток і життя нашого суспільства не можна недооцінювати, адже анімація надає яскраву можливість виражати практично неосяжну, чуттєву й емоційну сутність як внутрішнього, так і оточуючого нас світу, робить істотний інформаційний вплив.
Отже, вітаємо сьогодні всіх аніматорів зі святом і бажаємо великих успіхів у творчості!

23 10 28 animation