Маємо продовження поки не постійної, але перспективної рубрики #музейники_рекомендують.

Сьогодні Євгенія Калініна, завідувачка відділу культурно-освітньої роботи хоче розповісти вам про свою читацьку пристрасть — твори Макса Кідрука (і не тільки!):

Знайомство з творчістю Кідрука для мене почалося з технотрилера «Бот». Це книга, яку я прочитала за одну ніч. Далі був «Бот. Гуаякільський парадокс». А вже потім, як не дивно, мені до рук потрапили одні з перших тревелогів «Мексиканські хроніки» і «На Зелендію». Гумор, життєвість, легка нотка іронії і легкість написання-це те, чим захоплюють книги Макса Кідрука.

Згадую, як у нашому музеї була презентація однієї з його книг. Тоді мала нагоду познайомитися особисто, взяти автограф та трішки погомоніти. А ще встигла пришити улюбленому автору ґудзик до рукава сорочки:)

Народився Максим Кідрук 1984 року на Рівненщині. У студентські роки працював програмістом. У 2007 році Макс Кідрук здобув грант на навчання й переїхав до Швеції, де став аспірантом Королівського технологічного інституту в Стокгольмі. Відтоді письменник розпочинає активно подорожувати: за два роки побував у Фінляндії, Норвегії, Італії та інших країнах. Після мандрівки Мексикою з’явилася книжка «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії». У 2009 році видання відзначили ІІ премією літературного конкурсу «Коронація слова».

З того часу Кідрук почав подорожувати екзотичними країнами у пошуках екстриму й несподіваних відкриттів. Письменник побував у Еквадорі, Чилі, Перу, Бразилії, Новій Зеландії, Єгипті, Сирії. Загалом Кідрук відвідав понад тридцять країн. Побачене описував у книжках «Подорож на Пуп Землі», «Любов і піраньї», «На Зеландію!», «Навіжені в Перу».

Макс Кідрук — не лише талановитий письменник, але й справжній книголюб, який прагне познайомити широкий загал з хорошими книжками. Результатом цієї життєвої позиції стало заснування у листопаді 2022 року власного видавництва «Бородатий Тамарин», яке спеціалізується на нон-фікшні та науковій фантастиці.

Деякі книги письменника перекладені польською, німецькою та іншими мовами. Кідрук також є автором кількох технічних видань та публіцистичної книги «Небратні», в якій аналізує відносини Росії й України впродовж 400 років.

24 02 07 kidruk01

24 02 07 kidruk01