Минулого року науковці відділу природи Полтавського краєзнавчого музею долучилися до Міжнародної орнітологічної акції «Великий зимовий облік птахів». Цьогоріч ми продовжили спостерігати і рахувати пернатих мешканців Полтавського міського парку.

Нагадаємо, що акція була започаткована у 1900 році американським орнітологом Френком Чепменом. Взяти участь у ній може кожен.

Все, що потрібно – протягом години спостерігати за птахами в місцях, де їх можна зустріти, на вибір: біля годівнички у своєму садку; у парку; біля водойми, тощо. Порахувати кількість особин кожного виду птахів, яких ви побачите. Відмічати слід лише ті види, які ви можете впевнено визначити.

Зібрані відомості варто внести до Міжнародної бази орнітологічних спостережень:  bit.ly/2RnaVEx . Інформація від кожного волонтера цінна для науковців і має значення не лише для орнітології, але й для охорони природи.

У Полтавському міському парку 24го січня погода була хмарна і снігова, більшість птахів заховалися, і під час спостереження вдалося зустріти лиш небагатьох з них:

Дятел середній – 2

Костогриз -1

Повзик - 2

Синиця велика – 8

Сойка – 1

Слід відзначити також, що під час спостережень у міському парку 16 січня було помічено золотомушку жовточубу – найменша із птахів України, в Полтавській області зустрічається тільки взимку. І зграю щигликів (близько 20 особин).

На жаль, позувати для фото майже ніхто з них не погодився, крім вірного чотирилапого учасника наших подорожей.

Підготувала Олена Деркаченко, науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу природи ПКМ ВК.

22 01 29 ptahy01

22 01 29 ptahy01

22 01 29 ptahy01

22 01 29 ptahy01

22 01 29 ptahy01