Захід проходив у рамках відзначення 100-річчя з часу заснування Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Дві найбільші музейні установи Полтавщини мають спільні витоки. Їхні колекції сформувалися завдяки діяльності М.Я Рудинського, видатного археолога, історика, музейника, який у буремні роки Української революції рятував культурні цінності з покинутих власниками дворянських маєтків. Завдяки Рудинському, зокрема, до музейних збірок обох музеїв потрапили скарби з палацу старовинного роду Кочубеїв з Диканьки.

Організатори театралізованої екскурсії - мандрівки познайомили гостей музею з родоводом Кочубеїв, їх різнобічною діяльністю на теренах Полтавщини (в суспільно-політичному, господарському, культурному житті краю).

Родзинкою розповіді про наших земляків стало використання літературних творів, народних переказів, мемуарів сучасників – їхні враження про відвідини Кочубеївського помістя. Під час мандрівки ці спогади «оживили» наукові співробітники музею Олена Шиян, Олексій Орел, Олена Деркаченко, Оксана Сулима, Олеся Васецька. Відвідувачам продемонстрували поштові листівки початку XX століття,присвячені маєтку князів Кочубеїв - одному з найвишуканіших у Російській імперії, відеофільм про перлини природи Диканщини.

Ґрунтовні та водночас емоційні розповіді про Кочубеїв засвідчили захопленість музейників історією Полтавського краю, їх уміння працювати з аудиторією, шукати нові засоби донесення цікавої краєзнавчої інформації.

Завершилася театралізована екскурсія-мандрівка «Скарби палацу Кочубеїв» імпровізованим балом: танцювальні пари ніби повернули гостей музею у тепер вже напівлегендарні часи полтавської минувшини.

Слова вдячності організаторам заходу висловила директор Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка Ольга Курчакова. Вона нагадала, що спільний проект «Скарби палацу Кочубеїв», який стартував у Полтаві, триватиме впродовж усього 2019 року і запросила шанувальників історії рідного краю, його мистецьких надбань на гостини до музеїв міста.

19 02 21 kochubei01

19 02 21 kochubei01

19 02 21 kochubei01

19 02 21 kochubei01

19 02 21 kochubei01