До ювілею М.В.Гоголя

2 квітня 2019 року у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулися урочистості за Програмою бліц-туру з відзначення 210-ї річниці від дня народження класика світової літератури М.В.Гоголя.

Головне завдання заходів – презентувати Полтавщину як батьківщину письменника, де зберігається пам'ять про нього, вшановується його літературна спадщина.

На гостини до музею, окрім полтавців, прибули представники наукової та мистецької спільноти – учасники Міжнародної конференції «Гоголя світ, Гоголь у світі», а також регіонального театрального фестивалю «В гостях у Гоголя».

Дійство розпочалося у вестибюлі. Чудовим музичним епіграфом до нього послугувала мелодія М.Скорика у виконанні народного артиста України, соліста Полтавського симфонічного оркестру Юрія Кириченка. З привітальним словом до присутніх звернулася завідувач науково-дослідного експозиційного відділу історії пізнього середньовіччя та нової історії Ганна Барська. Вона запросила гостей на виставку «Слово Гоголя дивне…», розміщену у залі №22-а. В експозиції – матеріали з фондів музею та Полтавського академічного музично-драматичного театру М.В.Гоголя, що висвітлюють театральну долю творів нашого земляка.

Окремою сторінкою ювілейного дійства стала презентація особистих речей Миколи Гоголя, які зберігаються у музейній колекції. Їх представила відвідувачам науковий співробітник відділу історії пізнього середньовіччя та нової історії Олеся Васецька.

Наступний етап святкувань розгорнувся у виставковій залі. Своє мистецтво гостям подарували учасники ансамблю бандуристів «Любава» Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка.

Пісенну шану Миколі Гоголю підхопили полтавські кінематографісти. Вони презентували нову документальну стрічку «Земля Гоголя», присвячену гоголівським місцям полтавського краю.

На завершення святкового дійства на присутніх очікував сюрприз. Співробітники Полтавського краєзнавчого у костюмах гоголівських героїв почастували гостей варениками. Й, звісно, побажали усім доброї вдачі!

19 04 02 gogol00

19 04 02 gogol00

19 04 02 gogol00

19 04 02 gogol00

19 04 02 gogol00

19 04 02 gogol00