Заходи проекту «Бачити серцем» - мистецькі заходи для людей з інвалідністю по зору» у м. Полтаві

За підтримки Українського культурного фонду, в рамках програми «Інклюзивне мистецтво», Житомирська обласна громадська організація «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів» реалізує проект: «Бачити серцем» - мистецькі заходи для людей з інвалідністю по зору» - в м. Житомирі, м. Луцьку, м. Хмельницькому та м. Полтаві.

Мета проекту: залучення незрячих людей до візуальних мистецьких акцій в закладах культури.

8 серпня 2019 р. о 14:00 в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського (вул. Конституції, 2) відбудеться тренінг з аудіодискрипції для представників закладів культури. Незрячі спікери, спеціалісти по роботі з інвалідами по зору поділяться досвідом щодо організації специфічних мистецьких заходів, екскурсій, перформансів. Працівники культурних установ зможуть наочно побачити алгоритм роботи з незрячими людьми під час аналізу візуальних творів мистецтв, познайомитись з різноманітними форматами та методами роботи з різними категоріями інвалідів по зору. Навчити «зрячих» не боятися, не співчувати, а працювати з «незрячою» аудиторією – одне із завдань проекту, своєрідна інтелектуальна культурна продукція, яку отримає «здорове» суспільство від інклюзивної меншості.

9 серпня 2019 р. о 15:00 в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського (вул. Конституції, 2) відбудеться перформанс «Бачити серцем» - мистецький захід для людей з інвалідністю по зору. Незрячих людей познайомлять з живописними творами народного художника України Юрія Камишного.

До картин відомого митця написано багато віршів та пісень, більшість з них виконають незрячі люди, зокрема гурт «Гармонія». В піснях та поетичних творах передається задум, настрій, емоції, які митці відчували, споглядаючи художній твір – певну картину Юрія Камишного. Основне завдання заходу – довести, що люди із вадами зору насправді можуть бачити набагато більше, аніж звичайні люди, тому що головне у сприйманні мистецтва – це вміння відчувати та бачити серцем.

Також для учасників проекту – інвалідів з вадами зору Житомира та Полтави – 10 серпня 2019 р. буде організована екскурсія в смт Опішне Полтавської обл., де вони братимуть участь у VI гастрономічного ЕТНОфесту «Борщик у глиняному горщику 2019».

Під час цих мистецьких заходів планується налагодити обмін досвідом з представниками громадських організацій Житомирщини та Полтавщини для подальшої співпраці.

Керівник проекту – Позняк Валентина Леонідівна, тел. 0973562738

Куратор проекту – Величко Інна Аркадіївна,тел. 0677235382

19 08 08 bachyty sercem