27 лютого 2017 року у затишному виставковому залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся етнографічний інтерактивний захід: «Народне житло. Різьба і розпис на дереві». Учасники – учні 5-Б класу полтавської гімназії №13. Проводила Марія Пісцова.

Спочатку учні були учасниками мініекскурсії по інтер’єру народного житла Полтавщини (12 зал), потім прослухали розповідь з фоторядом про традиційне хатнє начиння з дерева, оздоблене різьбою і розписом; дізналися про основні види різьблення, яким декорували вироби, традиційні композиції народного розпису.

Виконуючи інтерактивні завдання: «Скрине моя мальована», «Етнографічне лото», «Ланцюжок», діти доповнювали прислів’я про традиційні предмети побуту, за допомогою жестів демонстрували поняття, які відгадували інші учасники, підбирали відповідні зображення до вказаних визначень, умовно розподіляли речі між скринею і мисником. Третій етап – творча майстерня, де був проведений майстер-клас з розпису на дереві Лідією Олексіївною Орел, учителем-методистом дитячої художньої школи м. Полтава. Учні виконали запропонований стрічковий орнамент з яблуками на ручці дерев’яної кухонної лопатки, яка залишилась кожному на згадку.

Захід пройшов у рамках музейної програми: «Етнографічні студії з Полтавським краєзнавчим».

17 02 27 jytlo01

17 02 27 jytlo02 17 02 27 jytlo03

17 02 27 jytlo04

17 02 27 jytlo05