11 лютого в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся регіональний тренінг «Соціальна роль музеїв в умовах воєнного стану», організований Департаментом культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації з метою скоординованого і якісного обміну фаховими навичками та досвідом між працівниками й менеджерами культури області.
Привітальне слово до учасників тренінгу виголосив Антон Чубенко, заступник начальника Полтавської ОВА, із модераційними заувагами до присутніх звернулася Лілія Федорченко, начальниця управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА, заступниця директора Департаменту.
Розпочала серію виступів Алла Лавріненко, старша наукова співробітниця Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, з презентацією моніторингу діяльності музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій, закладів освіти, територіальних громад Полтавської області за підсумками 2024 року.
Наталія Кондратенко, завідувачка сектору обліку науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського ознайомила колег із особливостями роботи з Музейним фондом України.
Про способи покращення умов безбар’єрності туристичних об’єктів Полтавщини розповіла Антоніна Ільїна, начальниця відділу по забудові населених пунктів та містобудівного кадастру Управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської ОВА.
Ірина Балибіна, керівниця Регіонального офісу Програми U-LAED з Європою в Полтавській області поділилася можливостями для громад щодо залучення грантових коштів у сфері збереження культурної спадщини
«Художня галерея як осередок підтримки життєстійкості громади в умовах воєнного стану» — із такою темою виступила до учасників Надія Купенко, директорка Комунального закладу культури "Кременчуцька міська художня галерея".
Із доповіддю «Формування української ідентичності на прикладі діяльності Гадяцького історико – краєзнавчого музею у 2024 році» виступила Ірина Орлова, директорка Гадяцького історико-краєзнавчого музею.
Юлія Борідка, молодша наукова співробітниця КЗ ПОР «Національний музей-заповідник М.В. Гоголя», окреслила пріоритетні аспекти діяльності національного музею-заповідника М.В Гоголя в умовах воєнного стану.
Про інтерактивні заходи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського розповідали Олена Халимон та Олеся Васецька — старші наукові співробітниці музею.
На завершення цього дня тренінгу фахівці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського провели для учасників та учасниць екскурсію до лабораторії оцифрування музейних предметів та поділилися з колегами технічним досвідом.