12 березня 2023 року наукова спільнота відзначає 160-річчя з дня народження всесвітньовідомого вченого, засновника та першого президента Української академії наук (нині Національна академія наук України) − академіка Володимира Івановича Вернадського (1863-1945).
Життя та діяльність Вернадського в Україні були тісно пов’язані з Полтавщиною – з Полтавою і Шишаками, Яреськами і Новими Санжарами, Кременчуком і Градизьком, Хорольщиною та Лубенщиною. Саме полтавська земля стала полігоном професійного зростання науковця.
З нагоди ювілейної дати відомого вченого науковці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського підготували виставку «Вкарбований у літопис Полтавщини (до 160-річчя з дня народження Володимира Вернадського)».
Матеріали виставки знайомлять із полтавським періодом життя та наукової діяльності Володимира Вернадського, висвітлюють його зв'язки з "улюбленим земським музеєм" (нині Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського) та репрезентують основні етапи створення й діяльності найбільшої наукової установи країни − Української академії наук (нині Національна академія наук України), "віру в майбутнє якої" вчений проніс до кінця свого життя.
Окремий розділ виставки присвячений агроекологу Герою України Семену Антонцю (1935-2022) та (його) господарству ПП "Агроекологія", де ноосферологічні ідеї Вернадського знайшли практичне втілення. Почесне місце в експозиції займає родовід Вернадського, що дає уявлення про давнє козацьке походження вченого та зв'язки з відомими українськими родинами: Гулаків, Зарудних, Лисенків та іншими.
Отож, запрошуємо 10 березня 2023 року об 11 годині до виставкової зали Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка на відкриття виставки "Вкарбований у літопис Полтавщини (до 160-річчя з дня народження Володимира Вернадського)".
Виставка працюватиме з 10.03. по 9.04.2023 року, з 9 до 17 години, згідно графіку роботи Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка.
Замовлення екскурсій за телефоном 0500304370
Ласкаво просимо!

23 03 08 vermadskiy