На території Полтавської області є багато трагічних пам’ятних місць, одне з них розташоване в урочищі «Триби», на території Терешківської територіальної громади Полтавського району. Це Меморіальний комплекс: Пам’ятний знак жертвам репресій 1930-х років XX ст. Могила жертв репресій 1920-х – початку 50-х років.
В 1937-38 роках у Полтавській області, як і по всій країні, розгорнулися масштабні репресії. В той час злочинний радянський режим знищив десятки тисяч громадян. Обласне управління НКВС у Полтавській області розташовувалось тоді в будівлі колишнього Дворянського та Селянського банку (нині вул. Соборності, 39). У підвалах будівлі чекісти влаштували тюрму. Там виконували вироки про розстріл. Жертвами НКВС стали заможні полтавці, військовослужбовці радянської армії, священики, представники української інтелігенції, вчителі, яких безпідставно звинувачували у шпигунстві, зв'язках із закордонною розвідкою, створенні злочинних груп тощо.
Спочатку тіла розстріляних та закатованих жертв режиму ховали у безіменних могилах на старому міському кладовищі Полтави. Але, коли рахунок розстріляних пішов на тисячі і на міському кладовищі забракло місця, почали вивозити вбитих за місто. Місцем масового поховання обрали розроблений піщаний кар'єр в урочищі поблизу хутора Триби. Трупи розстріляних закопувалися партіями по декілька десятків у вириті траншеї, без позначення поховання.
Цей кар'єр розташований приблизно за 700 метрів на південь від села Макухівка та приблизно за 1600 метрів від місця сучасного розташування братської могили та пам'ятного знаку. Точна кількість похованих в урочищі «Триби» невідома.
Масове поховання жертв злочинного радянського режиму було виявлене у 1970-х роках. Постало питання про перепоховання та організацію меморіалу.
14 квітня 1990 р. проведене перепоховання останків жертв репресій у братську могилу. За оціночними даними були перепоховані останки близько 200 закатованих.
Пам'ятний знак на могилі споруджено у 1995 році.
Меморіальний комплекс є складною об'ємною композицією. Над братською могилою жертв репресій насипаний невеликий курган, порослий соснами.
У центрі композиції розміщено п'ять залізобетонних хрестів, обкладених гранітними та лабрадоритовими плитами. Центральний хрест вінчає композицію меморіального комплексу. За задумом автора (В. С. Шевченка) у середохрестя центрального хреста вміщена зірка з п'ятьма променями. Таке рішення символізує протистояння радянської влади християнським та загальнолюдським цінностям.
Композиція меморіального комплексу постійно поповнюється. Наразі невідомі місця поховань сотень тисяч жертв радянського терору. Тому рідні загиблих самостійно встановлюють пам'ятні таблички з їх іменами і фото, створюючи таким чином символічні поховання. Такі таблички розмішені в межах внутрішнього та зовнішнього кола пам'ятного знаку та на деревах.
З 2000 року тут проводилися заходи в День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій. А з 2007 року на цьому місці загиблих вшановують щорічно в День пам'яті жертв політичних репресій (третя неділя травня).
21 травня 2023 р. у церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій взяли участь керівництво області, Полтавського району, Терешківської ОТГ, представники різних установ та організацій, громадськість міста, співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

23 05 21 tryby01

23 05 21 tryby01

23 05 21 tryby01

23 05 21 tryby01

23 05 21 tryby01

23 05 21 tryby01

23 05 21 tryby01

23 05 21 tryby01

23 05 21 tryby01