12-го грудня 2014 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся театралізований захід «Андріївські вечорниці, або свято Калити», підготовлений співробітниками науково-дослідного експозиційного відділу етнографії, участь в якому взяли молоді науковці музею.

У зимовий період відзначали свято Калити, за християнським віровченням – це день пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.

Проходили вечорниці у ніч з 12 на 13 грудня, і були одним із найулюбленіших зібрань сільської та містечкової молоді, упродовж багатьох віків залишалися найбільш вдалою і вивершеною формою гуртування молодих людей. На вечорницях дівчата випікали коржі, котрі мали назву «калита». Обрядовий хліб нагадував сонце, що пов'язане з давнім язичницьким культом. На таких зібраннях молодь освоювала багатий фольклор (пісні, казки, оповідання, перекази, легенди, жарти, загадки, прислів'я, прикмети тощо), а також історію рідного краю і свого народу.

Андріївські вечорниці – одне з найбільш шанованих молодіжних свят давнини.