21 жовтня у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського розпочалися навчання «Сучасні передові технології у музейній справі».

До участі в заході, організованому Центром неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів та Департаментом культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, запрошені директори, заступники директорів, наукові працівники музеїв Полтавської області.

У вступному слові до зібрання директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко подякувала працівникам профільного міністерства за сприяння у налагодженні партнерських контактів із музеями області, інформувала про позитивні зрушення у застосуванні інноваційних підходів у музейній справі на прикладі КЗ ПОР «Національний музей-заповідник М.В.Гоголя», Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», інших закладів.

Обмін прогресивним досвідом під час навчань, зазначила В.В.Вождаєнко, допоможе адаптувати музейні установи до нових реалій, в цьому є велика потреба і запит суспільства.

До привітань учасникам навчань приєдналися методист Центру Неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Ірина Маключенко (м. Київ), та директор Полтавського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України О.Б.Супруненко.

Темою першого дня навчань обрано впровадження Порядку обліку музейних предметів в електронній формі. Основний доповідач – начальник відділу державної політики у сфері охорони культурної спадщини Головного управління культурної спадщини Департаменту культурної спадщини Ігор Ковалишин (м. Київ). Ідея навчань – сприяти створенню електронної платформи, яка об’єднає усі реєстри фондів музейних закладів України.

Навчання відбулося за декількома тематичними напрямами. Зокрема йшлося, про світовий досвід цифровізації; шляхи впровадження програмного забезпечення у вітчизняних установах пам’яті; електронний облік музейних об’єктів та пілотне рішення «Реєстр культурних цінностей» Міністерства культури України як успішний підхід до національного цифрового ресурсу установ пам'яті.

Згідно з окресленою програмою відбулися практичні заняття для представників музейних установ області.

19 10 21 seminar01

19 10 21 seminar01

19 10 21 seminar01

19 10 21 seminar01

19 10 21 seminar01

19 10 21 seminar01

19 10 21 seminar01