За останні роки колекція музейного дендропарку поповнилася новими вічнозеленими чагарниками. У 2018р. ми отримали у дарунок піраканту яскраво-червону (від Українського науково-дослідного інституту лісу та агролісомеліорації імені Г.М.Висоцького) і два її сорти 'Золоте сонце' та 'Тетон' (від голови Полтавського відділення Українського ботанічного товариства В.М. Cамородова). Природний ареал виду знаходиться у Південній Європі, Криму, на Кавказі та Передній Азії. Латинська назва чагарнику Pyracanthaу перекладі означає «вогняний шип». Рослина вкрита колючками, тому її використовують як живопліт. До складу плодів, листя і пагонів піраканти входить велика кількість біологічно активних речовин, тому вона знаходить широке застосування в медицині, косметології, кулінарії.
У 2019р. наша колекція збагатилася вічнозеленим кизильником Даммера, який нам подарувала онука засновника музейного дендропарку Абасова Олена Вадимівна. Батьківщина цього сланкого чагарнику – Центральний Китай. Висота рослини сягає 20 см, тому зараз із-під снігу його зовсім не видно.
Повністю вкриті снігом два кущики бруслини японської, що походять із Японії та Китаю. Вид інтродукований у 1804р. і має близько двох десятків декоративних форм. У нашій колекції форма біло облямована. Рослини подаровані в 2020р. співробітницею музею Курницькою Іриною Олександрівною.
Вічнозелені морозостійкі листяні рослини – окраса парку впродовж року.
Підготувала: Олена Халимон – старша наукова співробітниця ПКМ ВК