Події

volyk

Пішов із життя великий друг Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського народний художник України Павло Іванович Волик.

Адміністрація і співробітники музею висловлюють глибоке співчуття з приводу тяжкої втрати родині покійного. Світла пам’ять про Павла Івановича Волика – талановитого митця, високоморальну людину, патріота – назавжди залишиться в серцях людей, з якими він співпрацював, шанувальників його мистецтва, знайомих і колег.

27 липня 2018 р. о 13 годині в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського (м. Полтава, вул. Конституції, 2, мансардний поверх (зал № 11) відбулося відкриття виставки «Християнська спадщина нашої землі».

18 07 27 hresty01

27 липня 2018 р. о 13 годині в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського (м. Полтава, вул. Конституції, 2, мансардний поверх (зал № 11) відбулося відкриття виставки «Християнська спадщина нашої землі».

Єдиний в Україні і Східній Європі Музей Хреста, за підтримки програми міського голови м. Дніпро Бориса Філатова «Культурна столиця» представляє понад 1100 експонатів з 20 областей України. Це - натільні і нагрудні хрести, православні, католицькі і греко-католицькі вироби, розмаїття культової пластики з різних територій нашої країни.

Виставка триватиме до 28 жовтня 2018 року.

koshovaСвітлий ювілей прийшов у життя однієї з відомих краєзнавців, істориків, громадських діячів Полтавщини Віри Михайлівни Кошової. Її життя та професійна діяльність тісно пов’язані з Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського, де вона тривалий час працювала провідним науковцем, завідувачем відділу історії радянського періоду. Автор численних краєзнавчих розвідок, виставок, присвячених розвитку промисловості, агропромислового комплексу, культури краю, Віра Михайлівна зібрала, науково описала та ввела у музейний простір тисячі експонатів, які продовжують активно використовуватись у сучасній музейній практиці.

Важливою життєвою справою Віри Михайлівни стала громадська діяльність у царині налагодження культурних зв’язків з українцями за кордоном. З 1990-х років вона очолює Полтавське обласне відділення товариства зв’язків з українцями за межами України (товариство «Україна-Світ»). Численні контакти організації з українцями Сполучених Штатів Америки, Канади, Австралії та багатьох інших країн світу не лише поширюють знання про Україну у світі, але і повертають історичну правду про синів і доньок української землі, розкиданих долею на чужбині.

Не забуває Віра Михайлівна і про рідний музей: щороку передає для поповнення фондів, наукового архіву, бібліотеки експонати та матеріали про наших земляків в еміграції. Так, саме вона відкрила для полтавців австралійського письменника Дмитра Нитченка із Зінькова, відомого майстра-різьб’яра із м. Трой (США) Михайла Коргуна та багатьох інших.

З роси і води Вам, шановна Віро Михайлівно! Нехай міцне здоров’я і активна життєва позиція будуть Вашими супутниками у житті і у благородній справі, якою Ви опікуєтеся.

18 07 21 alferov01

 

У заході взяли участь співробітники музею, представники козацьких організацій  Полтави, громадські активісти.

Організатори акції розгорнули інформаційні стенди  з презентаціями десяти полкових міст України часів Гетьманщини, в тому числі Полтави. Науковці Полтавського краєзнавчого музею доповнили мобільну експозицію банерами, присвяченими гетьману І.Мазепі.

18 07 20 gluhov01

20 липня 2018 р. до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського завітали представники Національного-державного історико-культурного заповідника «Глухів». Це один з найбільших закладів в Україні, що презентують пам’ятки історії та архітектури ХVІІІ – ХІХ століть. У заповіднику ведеться робота з вивчення, охорони, збереження культурної спадщини регіону. Серед пріоритетів – дослідження історичних зв’язків між Сіверщиною (Сумська область) і Полтавщиною – відомими центрами козацького самоврядування.

З нагоди ювілею 17 липня у залі № 21 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася наукова конференція (ХV науково-практичний семінар «Охорона і дослідження пам’яток археології») –«Збирач і хранитель музейних колекції, краєзнавець і пам’яткоохоронець», яку проводили музей разом із Центром охорони і дослідження пам’яток археології Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.

18 07 17 sudorenko konf01

16 липня 2018 року у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся квест «Народне мистецтво Полтавщини» в залах етнографічної експозиції. Учасники були розділені на три команди: «Дослідники», «Винахідники», «Ерудити», які виконували ігрові завдання, слідуючи за маршрутом, що позначався вказівними стрілками. Старт → Вправні господарі → Словограй → Етнопазл → Великодній скарб → Знайди мене → Зниклі експонати → У пошуках автора → Фінал → Фініш. Переможці були нагороджені відзнаками.

18 07 16 kvest01