Події

У житті дитини від колиски до юності вагоме місце займають ігри, розваги та іграшки. Українська народна іграшка має велику значущість як своєрідний атрибут дитинства, глибинний своєю символікою, простий у застосуванні та необхідний у дитячому віці, що є не тільки витвором мистецтва, окрасою й оберегом оселі, святковим подарунком, а й, безперечно, виступає об’єктом гри, виховання і розвитку дитини. Тематика, образи і зміст іграшок різних народів відображають особливості їхньої праці, побуту. На сьогодні колекція народної глиняної іграшки Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського становить близько 600 одиниць, її основу складають вироби, що надійшли до музею у період формування збірки (кін. ХІХ – поч. ХХ ст.).

18 05 24 toys

22 травня 2018 р. у 22 залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся концерт «Наш Шевченко» заслужених артисток України сестер Тельнюк у супроводі Полтавського симфонічного оркестру під керівництвом народного артиста України Віталія Скакуна.
Побувати на концерті могли всі охочі полтавці безкоштовно, завдяки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації (директор – заслужений працівник культури України В.В. Вождаєнко), що взяв на себе організацію творчого вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

18 05 23 svechenko01

21 травня 2018 року в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулась презентація галереї вишитих портретів Т. Г. Шевченка у проекті «Образ і слово кобзаря у вишивці», яка пройшла до дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні. З виставкою вишивок можна буде ознайомитися у 22 залі музею (колишня зала зібрань Полтавського губернського земства) до кінця травня.

18 05 21 vyshyvka01

21 травня 2018 року у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся квест на тему: «Народне мистецтво Полтавщини». Захід підготували і провели Марія Пісцова та інші співробітники відділу етнографії. Учасники, учні сьомого класу школи № 3, були розділені на три команди: «Дослідники», «Винахідники», «Ерудити».

18 05 21 etnokvest01

20 травня 2018 року з нагоди дня пам’яті жертв політичних репресій, о 12.00 біля пам’ятного знаку жертвам репресій 30-х років XX століття в урочищі Триби, відбулося вшанування пам’яті жертв сталінського режиму.

У підготовці заходу брали участь працівники Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

18 05 20 tryby01

18 травня в стінах Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Під звуки класичних творів, у виконанні камерного оркестру Полтавського музичного училища імені М.В. Лисенка.

18 05 18 man09

18 травня 2018 року науковці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та Полтавського музею авіації та космонавтики у рамках відзначення Міжнародного дня музеїв здійснили методичну поїздку до м. Горішні Плавні з метою ознайомлення з роботою Горішньоплавнівського краєзнавчого музею та музею ПрАТ «Полтавський гірничозбагачувальний комбінат». Під час подорожі також оглянули промислові об’єкти ТОВ «Єристівський ГЗК» і ПрАТ «Полтавський ГЗК». Ми щиро вдячні колегам з міста Горішні Плавні, а особливо Марині Безсмольній та Сергію Єремєєву, за допомогу в організації поїздки, змістовні екскурсії та яскраву гостинність.

18 05 18 gok01